KICK-OFF gezamenlijke aanpak tegen vrouwelijke genitale verminking

KICK-OFF gezamenlijke aanpak tegen vrouwelijke genitale verminking

Gezamenlijke aanpak tegen vrouwelijke genitale verminking, huwelijksdwang en achterlating in Vlaanderen

VGV, huwelijksdwang en achterlating vragen een aanpak die even veelzijdig is als de uitdagingen zelf: een gezamenlijke aanpak die vertrekt vanuit de praktijk, gedragen wordt door gemeenschappen en beleid en gericht is op concrete verandering.

Programma

9u30-10u00

Onthaal

10u00 – 10u15

Introductie: gezamenlijke aanpak VGV, huwelijksdwang, achterlating

10u15 – 10u35

Terminologie en eerste aanbevelingen vanuit focusgesprekken met professionals en ervaringsdeskundigen (GAMS)

10u35-11u00

Ervaringen en noden vanuit de aanpak van eergerelateerd geweld in Vlaanderen (Veilig Huis Limburg)

11u00-11u15

Pauze

11u15-12u15

Panel gemodereerd door Phara De Aguirre (journaliste)

Welke noden, expertise en goede praktijken kennen we al rond VGV, huwelijksdwang en achterlating? Wat kunnen we hieruit meenemen voor een gezamenlijke aanpak in Vlaanderen?

12u15-12u30

De Community Voices en Youth Activists van GAMS aan het woord

12u30-13u15

Broodjeslunch

13u15 – 14u15

En

14u30-15u30

Workshops – in 2 rondes

  1. Van praktijk naar beleid: politiserend werken aan VGV, huwelijksdwang en achterlating

In deze workshop gaan we op zoek naar wat politiserend werken betekent en hoe we het als een hefboom kunnen inzetten om tot een gezamenlijke aanpak te komen in Vlaanderen.

  1. The Good Practice Walk: maak kennis met goede praktijken

Hoe kunnen we leren van elkaar over provincies heen, hoe delen we het best tools, kennis en goede praktijken? Hoe bespreken we gevoelige thema’s met verschillende gemeenschappen? Ga in gesprek met Sensoa, het Landelijk Knooppunt Huwelijksdwang en Achterlating Nederland en het Europese ‘End FGM’ netwerk.

  1. Dekoloniale aanpak van VGV, huwelijksdwang en achterlating

Participatief en inclusief werken staat centraal. Maar hoe doen we dit? Wat leren we van dekolonialiteit en hoe kunnen we dit garanderen in een gezamenlijke aanpak?

15u30-16u00

Wat nu: een laatste warme oproep en de volgende stappen

 

Praktische informatie

    • Wanneer? 7 mei van 9u30 tot 16u
    • Waar? Pianofabriek, Fortstraat 35 – 1060 Sint-Gillis
    • Prijs? gratis
Exit