30 jaar GAMS. 30 jaar inzet.

Op 27 juni viert GAMS zijn 30-jarig bestaan

Op 27 juni viert GAMS haar 30-jarig bestaan. 30 jaar inzet voor meisjes en vrouwen die te maken hebben met genitale verminking bij vrouwen. De vereniging, die in 1996 door Khadidiatou Diallo werd opgericht, heeft gestreden, uitdagingen aangegaan, belangrijke veranderingen teweeggebracht en zich voortdurend ingezet voor preventie. Om haar geschiedenis in kaart te brengen, organiseert GAMS een evenement om terug te blikken op alles wat tot nu toe is bereikt.

30 jaar geschiedenis

Sinds de oprichting heeft GAMS talrijke strijd gevoerd. Bij de oprichting functioneerde de vereniging zonder overheidssubsidie en was ze gevestigd in het appartement van de dochter van de voorzitter. Maar beetje bij beetje wist GAMS gesloten deuren te openen. Het eerste internationale colloquium van GAMS België vindt plaats, de eerste brochures worden verspreid en er worden projecten opgezet. Khadidiatou Diallo wordt in 2005 uitgeroepen tot “vrouw van het jaar” als erkenning voor haar strijd en de impact van haar vereniging. GAMS opent afdelingen in Luik, Namen en Antwerpen, waardoor de impact in heel België wordt versterkt. Al 30 jaar lang blijft de vereniging acties ontwikkelen: begeleiding van de betrokkenen en hun omgeving, preventiecampagnes, opleiding van professionals en belangenbehartiging bij de overheid, waardoor haar positie als referentie in de strijd voor de afschaffing van vrouwelijke genitale verminking wordt versterkt.

Neem deel aan ons jubileum

Op 27 juni nodigt GAMS u uit voor een bijzondere dag om 30 jaar inzet te vieren. De vereniging nodigt u uit om terug te blikken op de afgelegde weg en samen met ons naar de toekomst te kijken. De dag begint om 9 uur met een welkomstontbijt. In de ochtend krijgt u de kans om een terugblik te werpen op onze acties, de ontwikkeling van onze vereniging te volgen en een voorproefje te krijgen van het nieuwe strategische plan voor de komende jaren.

De ochtend wordt opgeluisterd door toespraken van Khadidiatou Diallo, oprichtster van GAMS België, Diariou Sow, voorzitter van GAMS België, maar ook van Patricia Jaspis, ere-magistraat, Katinka In’t Zandt, klinisch psycholoog, minister Yves Coppieters en jeugdactivisten. 

Tijdens de lunchpauze zijn er kraampjes met Guinese en Aziatische gerechten. In de namiddag nodigen we u uit om deel te nemen aan workshops: vertoningen van de film “Puissantes”, debatten in het Frans en Nederlands, een fishbowl-discussie over “Bescherming voor iedereen”, over hoe we meisjes en vrouwen buiten het asielkader kunnen bereiken, en artistieke workshops.

De dag wordt afgesloten met een muziekavond tot 22.00 uur.

Dit evenement is gratis en voor iedereen toegankelijk, mits je je aanmeldt.

30 jaar GAMS België

Op 27 juni nodigen wij u uit om een belangrijke mijlpaal te vieren : 30 jaar inzet van GAMS België voor meisjes en vrouwen die te maken hebben met genitale verminking bij vrouwen.

Exit